piątek, 9 października 2015

Avan dla teen

Hej ;) tak jak obiecałam w ostatnim poście, dziś zajmę się krótką recenzją magazynu dla nastolatków "Avanteen", który jest kwartalnikiem (wrzesień-listopad 2015). Pomyślałam sobie, że trochę "modowego akcentu" przyda się na tej stronce. Przede wszystkim wybrałam ten magazyn dlatego, że bardzo mi się spodobał - zaraz się dowiecie co konkretnie przypadło mi w nim do gustu."Avaneteen" jest fajną i taką świeżą odsłoną gazety dla młodzieży. Nie ma w niej miejsca na bezsensowne plotki. Jest za to wypełniona fajnymi trikami (lifehack) DIY (do it yourself); trikami make up; radami zdrowotnymi/urodowymi; ciekawymi i bardzo kreatywnymi treningami oraz ciekawostkami ze świata mody i nowych technologii.Najbardziej zaskoczył mnie dział poświęcony "nowinkom technologicznym", z którym nie spotkałam się jeszcze nigdy wcześniej w jakiejkolwiek gazecie dla nastolatków. Dział pod nazwą "Mr.Gadżet" przekazuje młodemu czytelnikowi informacje na temat najnowszych gadżetów, które pojawiły się na rynku w ostatnich miesiącach. Myślę, że to fajna sprawa z tymi "nowinkami", bo dzięki nim można nieco dowiedzieć się o świecie, nie zaglądając przy tym na internet.Spodobały mi się również strony o modzie dla chłopaków, których często brak w "tego typu" magazynach dla nastolatków. To fajnie, że redaktorzy "Avanteen" pomyśleli także o chłopakach, którzy przecież potrafią być bardziej stylowi niż niektóre dziewczęta. A po drugie, mamy przecież XXI wiek i wydaje mi się, że moda dla mężczyzn, a szczególnie tych młodych jest jak najbardziej przydatna i potrzebna.

Wyżej wspomniałam także o "kąciku" DIY, który w fajny i zaskakująco prosty sposób, pokazuje jak zrobić fajne ubrania/dodatki z drobnych niepozornych drobiazgów. Temat DIY jest coraz częściej przenoszony z internetu do gazet, co czyni je od razu bardziej ciekawszymi. Ja bynajmniej lubię, gdy gazety uczą mnie kreatywności i innego podejścia do rzeczy materialnych. Teraz, gdy człowiek ma tak na prawdę wszystko i nie musi wytwarzać niczego samodzielnie, sztuka DIY jest jedną z technik surwiwalu, która pozwala nam przetrwać w pewnych dziedzinach naszego życia.

Pozytywnie zaskoczył mnie również "kącik urodowy/make  up-owy", który nie promuje dziesięciu warstw tapety, a pokazuje młodym dziewczyną, jak podkreślać swoją naturalną urodę i tuszować drobne niedoskonałości swojej cery. Fajne, także okazały się strony na temat układania fryzur, które w prosty sposób ukazują fryzjerstwo za coś, co nie jest zarezerwowane dla profesjonalistek w renomowanych salonach.
Kolejnym miłym zaskoczeniem okazał się być dział pt. "Zjedz to", w którym w intrygujący sposób opisano sporządzanie prostych, zdrowych i smacznych posiłków, w których nie ma oczywiście miejsca na zbędne kalorie, które mogłyby odłożyć się w naszym ciele w postaci tłuszczu. Rzadko kiedy kąciki kulinarne ukazują się w czasopismach dla młodzieży. Pojawienie się "Zjedz to" świadczy o tym, że młodzież nie jest w cale zamknięta na tematy zdrowego odżywiania się i z chęcią podejmuje to "ryzyko".
Na koniec pozwolę sobie wspomnieć o dziale "fitness", który w ciekawy sposób mobilizuje młodych ludzi do aktywności fizycznej. By nakłonić kogoś do aktywności nie należy mówić mu tego, by po prostu zmienił swój styl życia. Aby ktoś zaczął żyć inaczej, warto mu dokładnie pokazać i szczegółowo wyjaśnić na czym dana rzecz polega.

Myślę, że na temat "Avanteen" to wszystko. Oczywiście, nie opisałam Wam każdego działu -  jest ich o wiele więcej! Na koniec chcę tylko polecić Wam pisemko "Avanteen" i zachęcić do jego kupna.
Proszę o komentarze i suby :) miłego dnia :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz